Mgr. Marie Bocanová

 

medailonek

Jmenuji se Marie Bocanová a jsem v letošním roce třídní učitelkou druhého ročníku. Snažím se být dětem jejich průvodcem, podporovat je a vytvářet jim bezpečné a podnětné prostředí, ve kterém se cítí co nejlépe. Zároveň považuji za důležité u žáků rozvíjet sociální dovednosti a podporovat je v citlivosti vůči spolužákům, svému okolí i přírodě. Chtěla bych žáky seznámit s chybou jako "kamarádkou", která je může posunout dál. Přeji si, aby každý můj žák věděl, že má ve třídě důležité místo a poznával své schopnosti. Chci přispět k tomu, aby moji žáci byli aktivní, kriticky uvažovali, komunikovali, argumentovali, spolupracovali a dotahovali věci do konce. 
 
Vzdělání:
Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na Ostravské univerzitě v Ostravě
 
Kurzy: 
Zdravotník zotavovacích akcí (2020)
Úvod do Hejného metody v matematice na 1. stupni ZŠ (2019)
Seminář celostátní přehlídky dětské scény ve Svitavách (2017)
 
Zkušenosti:
Již od malička trávím čas s dětmi. Asi třikrát jsem dělala vedoucí na skautském táboře, vedla jsem pěvecký "sboreček" i dramatický kroužek. Na základní škole jsem již učila první a třetí ročník, byla jsem asistentkou pedagoga v prvním ročníku a stala se vychovatelkou ve škole i na školách v přírodě.
 
Zájmy:
Ráda se učím nové věci a poznávám krásy světa. Těší mě trávit čas v přírodě, ať už chození po horách, sjíždění řek nebo čtení knížky na lavičce. Přináší mi radost hudba, zpívání ve sborových tělesech, hra na klavír nebo na kytaru.

zus-elementaria

zelena-skola

happy-snack