Naše žákyně oceněna Centrem Johnse Hopkinse pro talentovanou mládež

Centrum Johnse Hopkinse uděluje cenu nejlepším studentům za prokázání výtečné akademické kvality

BALTIMORE, Jaro, 2017 – Devanshi Singh z Plzně byla oceněna jako jedna z nejchytřejších mladých studentů na světě na nedávném slavnostním udílení cen sponzorované Centrem Johnse Hopkinse pro talentovanou mládež (CTY).

Devanshi, jež se zúčastnila CTY Hledání talentů, se umístila mimořádně vysoko v přísném testování inteligentních studentů. V rámci Hledání talentů musejí pokročilí studenti složit náročnou zkoušku, která odhalí jejich skutečnou schopnost učení. Devanshi, žákyně Soukromé základní školy Elementária v Plzni, byla jednou z více než 27000 studentů z více než 65 zemí světa, kteří se zúčastnili CTY Hledání talentů v období od března 2016 do února 2017. Byla jedinou žákyní z České republiky, která psala SCAT (School and College Ability Test – Zkouška školních a akademických schopností) v roce 2016. Pouze okolo 25 procent uchazečů dosáhlo výborných výsledků.

Devanshi a dalších více než 6700 studentů, jež se účastnili CTY Hledání talentů byli pozváni na CTY slavnostní udílení cen, která se konala napříč USA, vČíně a Hongkongu. Většina z nich také získala nárok na letní a online kurzy organizované Centrem Johnse Hopkinse pro talentovanou mládež.

„Gratulujeme všem vítězům CTY Hledání talentů za jejich tvrdou práci a akademický úspěch,“ řekla Elaine Tuttle Hansen, výkonná ředitelka v CTY. „Je to okamžik, kdy nejen že oslavujeme naše studenty, ale oceňujeme také jejich rodiče a pedagogy, kteří si všimli jejich talentu a dali jim příležitost ho rozvíjet.“

Tisková zpráva v PDF ke stažení zde

zus-elementaria

zelena-skola

happy-snack